FAQ

Produkty

Czy dla każdego produktu istnieje karta informacyjna lub dane techniczne?
Tak, na każdej podstronie opisującej dany produkt znajduje się specyfikacja zawierająca najważniejsze informacje o produkcie.

Czy istnieje możliwość, aby zobaczyć produkty „na żywo”?
Tak, nasze produkty można zobaczyć na targach, w których bierzemy udział lub w magazynie centralnym w Słupsku.

Czy produkty FACH-PAK nadają się do bezpośredniego kontaktu z żywnością?
Tak, zdecydowana większość produktów wytwarzana jest tylko i wyłącznie z nowego materiału dopuszczającego możliwość bezpośredniego kontaktu z żywnością, na co wystawiamy deklarację zgodności zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej.

 

Zamówienia

Czy jako klient prywatny również mogę składać zamówienia?
Mimo, iż nasza oferta jest skierowana przede wszystkim do firm, to każdy Klient nawet indywidualny może dokonać zakupu poprzez sklep internetowy lub poprzez kontakt z działem handlowym. Przedsiębiorca otrzyma fakturę VAT, a Klient indywidualny paragon fiskalny.

Czy jest możliwość zakupu produktów bez VAT?
Nie, nie ma możliwości zakupu produktów bez podatku. Do wszystkich cen netto doliczamy obligatoryjnie VAT 23%.

Czy można składać zamówienia telefoniczne?
Nie, zamówienia prosimy wysyłać na adres e-mail lub skorzystać z opcji zakupu w sklepie internetowym.

Czy istnieje minimalna wielkość zamówienia?
Nie, możemy wysłać nawet 1 sztukę, chyba, że jest to produkt niestandardowy (np. w nietypowym kolorze), wymagający produkcji specjalnej.

Czy istnieje możliwość wymiany lub zwrotu zamówionych bądź już dostarczonych produktów?
Tak, każdy Klient ma prawo do odstąpienia od umowy i rezygnacji z zakupionego towaru. Zwrot towaru (w nienaruszonym stanie) odbywa się na koszt Klienta.

 

Płatność

Jakie możliwości płatności są dostępne?
Klientom, z którymi już prowadzimy współpracę i nie mamy zastrzeżeń co do ich terminowych płatności, wystawiamy faktury terminowe i wysyłamy towar. W przypadku nowych Klientów lub Klientów, którzy nie wywiązywali się wcześniej z obowiązku zapłaty w terminie, zastrzegamy sobie prawo do decyzji, czy przy dostarczaniu pierwszego zamówienia nie będziemy wymagać przedpłaty na podstawie faktury proforma.

 

Dostawa i wysyłka

Ile trwa dostarczenie produktu?
Jeśli zamówiony produkt jest w magazynie, czas realizacji dostawy wynosi zazwyczaj maksymalnie do 48 godzin. W pojedynczych, szczególnych przypadkach, gdy zamówiony produkt musi najpierw zostać wytworzony, czas realizacji dostawy może się wydłużyć.

Czy mogę samodzielnie odebrać towary?
Odbiór osobisty jest możliwy po wcześniejszej awizacji w magazynie w Słupsku, przy ul. A. Grottgera 16C od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:30. W innym czasie wydanie towaru może być utrudnione ze względu na pierwszeństwo załadunków zamówień całopojazdowych.

Czy mogę samodzielnie odebrać towary w oddziale warszawskim lub krakowskim?
Niestety nie ma takiej możliwości. W Warszawie i Krakowie znajdują się wyłącznie biura handlowe, bez magazynów. Zamiast tego, dzięki sprawnie funkcjonującemu działowi transportu dostawa naszych produktów możliwa jest na terenie naszego Polski już w ciągu 48 godzin.

Jak wysokie są koszty transportu?
Chcąc dostarczyć towar najszybciej i możliwie najtaniej, koszty transportu są zawsze kalkulowane indywidualnie. Dysponujemy własnym transportem, jak również korzystamy z usług firm kurierskich i spedycyjnych.

Czy otrzymam wiadomość, gdy towary zostaną wysłane?
Tak, dział handlowy zazwyczaj informuje Klienta o wysyłce towaru. Na życzenie udostępnia także numer listu przewozowego.